galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Moda

Mydło do twarzy – na co zwrócić uwagę?

Mydło do twarzy – na co zwrócić uwagę?

Twarz to część ciała zasługująca na specjalną pielęgnację. Wszak jest ona poniekąd wizytówką człowieka, którą inni dostrzegają w pierwszej kolejności. Dlatego warto zrobić wszystko, aby solidnie zadbać o skórę twarzy oraz jej wygląd każdego dnia.

Mycie twarzy mydłem


Obecnie na rynku znajduje się zatrzęsienie produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy ze szczególnym naciskiem na jej oczyszczenie. Wybierać można pomiędzy rozmaitymi żelami do twarzy, mleczkami oraz mydłami. Zdawać by się jednak mogło, że podstawa oczyszczenia to woda oraz mydło, jednak czy na pewno?

Poszukując odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób użycie mydła wpływa na cerę, należy nastawić się, że odpowiedzi będzie tyle, ile pytanych osób. Każdy ma własną opinię co do kwestii stosowania mydła. Dlatego decydując się używać mydło do oczyszczania twarzy, należy wybrać takie, które nie podrażni skóry ani jej nie wysuszy.

Dlatego zamiast sięgać po pierwsze lepsze mydło leżące na sklepowym regale, lepiej dokładnie przyjrzeć się składowi. Mydło na twarz powinno być jak najbardziej naturalne i pozbawione chemii. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy nie posiada takich substancji jak palmitan sodu, sól sodowa kwasu łojowego bądź kokosan sodu. Substancje te świetnie sprawdzają się do oczyszczania innych partii ciała, jednakże skórę twarzy bez wątpienia wysuszą oraz podrażnią.

Mydło do twarzy a pH skóry


Wbrew pozorom pH skóry sprawia, że do oczyszczania skóry twarzy należy podejść ostrożnie i z dystansem. Wiele mydeł posiada odczyn zasadowy, podczas gdy odczyn skóry twarzy waha się pomiędzy 4 a 6 pH.

Niestety zaburzenie kwasowego odczynu skóry twarzy może doprowadzić do nieprzyjemności. Zaburzenie pH może wywołać nie tylko do przesuszenie skóry, ale również utratę przez nią zdolności do zwalczania negatywnych czynników. W związku z tym najprawdopodobniej stanie się ona bardziej narażona na wszelkie stany zapalne.

Mydło do twarzy – zamienniki


Niestety zdarza się niejednokrotnie, że nawet najlepszej jakości mydła mimo wszystko negatywnie wpłyną na skórę twarzy. Sytuacja taka może nastąpić w przypadku osób posiadających cerę wrażliwą bądź naczynkową, a nawet suchą. Dlatego specjaliści o wiele chętniej zalecają użytkowanie innych preparatów naturalnego pochodzenia.

Czym zastąpić mydło do twarzy? Możliwości jest wiele, a dzięki postępom firm kosmetycznych z dnia na dzień ulegają one powiększeniu. Obecnie śmiało można zastosować do codziennej pielęgnacji twarzy zamiennik w postaci bio pianki bądź żelu do mycia twarzy. Wymienione preparaty działają podobnie do tradycyjnego mydła, jednakże nie wysuszają skóry twarzy ani tym bardziej jej nie podrażniają.

Udostępnij