galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Porady

Charakterystyka trzech odmian perfum Calvin Klein i samej marki

Charakterystyka trzech odmian perfum Calvin Klein i samej marki

Po czym poznać profesjonalną markę perfumeryjną? Chociażby po tym, że każdy z sygnowanych jej nazwą produktów jest dopracowany pod każdym względem. Poniżej podajemy trzy przykłady perfum Calvin Klein, które – naszym zdaniem – powinien znać każdy koneser tej marki. Zapraszamy do lektury.

Euphoria – zapach, który uwodzi

Euphoria to perfumy, które faktycznie przyciągają uwagę swoją zmysłowością. Pojawiły się one na rynku już w 2005 roku, a dotąd powstało szereg ich odmian (np. Euphoria Blossom, Deep Euphoria). Z całą pewnością można uznać, że kobiety pokochały ten zapach, gdyż łączy on w sobie egzotyczne i orientalne klimaty. Podstawową nutą zapachową jest tu granat. Oprócz niej można wyczuć egzotyczne nuty kwiatowe, w tym orchideę i lotos, a także mahoniowiec, czarny fiołek i ambrę. Reasumując, jest to zapach odpowiedni głównie dla tych osób, które preferują skomplikowane, aromatyczne kombinacje.

Obsession – Orient, Orient i jeszcze raz Orient

Słowo „Obsession”, które zostało użyte w nazwie perfum, jest tu całkowicie nieprzypadkowe. Produkt ten, choć wprowadzony na rynek przez Calvin Klein w 1985 roku, wyróżnia się prawdziwą obsesją na punkcie orientalnych klimatów. Charakteryzuje go intensywny, korzenny zapach, którego nie da się pomylić z żadnym innym. W skład kombinacji zapachowej wchodzą m.in. przyprawy, cytrusy, kwiaty, a konkretnie mandarynki, brzoskwini, jaśminu i róży. Całość uzupełnia piżmo oraz kadzidło, których aromat na długo utrzymuje się w powietrzu. Nawiasem mówiąc, są to idealne perfumy na specjalne okazje.

Eternity – niekończący się powiew świeżości

Calvin Klein Eternity to kwiatowy zapach dla kobiet, który powstał w 1988 roku. Łączy on w sobie zapach kwiatów, lasu, a także owoców cytrusowych (w tym wyraźny aromat mandarynek). Cechą charakterystyczną perfum jest również intensywny aromat zielonych liści, który wyróżnia je na tle innych analogicznych produktów. Całość uzupełnia zapach konwalii, piwonii, róż oraz jaśminu, a także – w nucie bazy – ambra i piżmo. Kombinację tą poleca się zwłaszcza na letnie dni, kiedy szukamy rozwiązań wyróżniających się intensywnym, a zarazem dość orzeźwiającym zapachem.

Warto również dodać, że na stronie https://perfumy.pl/firm-pol-5-Calvin-Klein.html można znaleźć wiele różnych kombinacji zapachowych. Należą do nich klasyczne aromaty tego producenta, a także szereg mniej znanych, choć równie dobrych perfum.

Reasumując, nie ulega wątpliwości, że perfumy wypuszczane przez Calvina to prawdziwe dzieło sztuki, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij