galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Lifestyle

Jak udekorować pokój dziecka na urodziny?

Jak udekorować pokój dziecka na urodziny?

Urodziny są ważnym, corocznym wydarzeniem, które każde dziecko chce uczcić z bliskimi w wyjątkowy sposób. Bardzo często z tej okazji przygotowuje się przyjęcia w domu lub też wynajętej sali zabaw. Warto wiedzieć, w jaki sposób udekorować pokój dziecka, by jubilat na długo zapamiętał swoje urodziny.

Baner urodzinowy

Baner zazwyczaj kojarzony jest z tradycyjnym marketingiem jako nośnik, na którym znajduje się hasło reklamowe lub też zdjęcie produktu znanej marki. Coraz częściej jednak wykorzystanie tej formy wykracza poza obszar promocji. W wielu sklepach oferujących gadżety urodzinowe znaleźć można efektowne banery z życzeniami dla jubilata. Wyglądają one elegancko i młodzieżowo, co pozwala na ich wykorzystanie zarówno na przyjęciach dla dzieci, jak i nastolatków. Na banerze poza życzeniami mogą być umieszczone różnorodne grafiki – balony, kokardki, serpentyny, gwiazdki. Druki dostępne są w kilku rozmiarach, co ułatwia dobranie odpowiedniego formatu do wielkości ściany w pokoju. Świetne rozwiązanie stanowią banery z podświetleniem LED. Warto się na nie zdecydować, jeśli przyjęcie urodzinowe zaplanowane jest na późne popołudnie lub wieczór.

Balony z helem

Balony z helem zazwyczaj sprzedawane są na festynach i koncertach. Ich popularność wynika z właściwości gazu, który, będąc lżejszy od powietrza, z łatwością unosi się utrzymując się kilka godzin nad ziemią. Niewielka gęstość helu powoduje również zmianę głosu osoby go wdychającej. Balony z tym gazem oferowane przez sklepy mają różnorodne formy i rozmiary. Mogą to być tradycyjne, okrągłe dekoracje lub też produkty przypominające zwierzęta, postacie z bajek czy w kształcie cyfr określających wiek jubilata. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „balony z helem Katowice” znaleźć można listę sklepów oferujących tego typu produkty. Wiele z nich umożliwia wysyłkę na adres klienta, co stanowi duże ułatwienie dla osób spoza Śląska. Warto dodać, iż balony z helem mogą mieć spersonalizowane nadruki. Dedykowane napisy to świetna forma podkreślenia wyjątkowości święta swojego dziecka.

Motyw przewodni przyjęcia

Balony oraz bannery z życzeniami to bazowe dekoracje każdej imprezy urodzinowej. Warto jednak wybrać motyw przewodni, który będzie miał zasadniczy wpływ na klimat przyjęcia. Styl imprezy powinien odpowiadać zainteresowaniom dziecka. Może to być nawiązanie do filmu, kreskówki, zespołu muzycznego, gry komputerowej itp. Na przyjęcie warto przygotować grafiki z postaciami występującymi w danej produkcji. Można je przykleić na karton tak, aby jak najbardziej przypominały one bohaterów. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie playlisty utworów, które zostały wykorzystane w filmie lub grze. Uczestnikom imprezy warto zapewnić dodatkową rozrywkę w formie quizów z wiedzy na temat produkcji.

Zdjęcia dziecka

Najważniejszą osobą na przyjęciu jest jubilat i nie można o tym zapominać dekorując pokój. Przed imprezą warto zatem przejrzeć zdjęcia swojego dziecka, a następnie wybrać te, które najlepiej obrazują pasje malucha, jego charakter, marzenia itp. Mogą to być także fotografie z przyjaciółmi zaproszonymi na przyjęcie. Świetnym pomysłem jest przerobienie niektórych zdjęć i dodanie do nich śmiesznych napisów, grafik itp. Jeśli przyjęcie odbywa się w określonym klimacie, wówczas fotografie można zmienić tak, by przedstawiały one dziecko wraz z ulubionymi bohaterami filmu lub gry.

Inne, przydatne dodatki

Jeśli goście dostali specjalne zaproszenia na przyjęcie, to można również przygotować winietki na stół nawiązujące do wyglądu kartek. Warto wykazać się kreatywnością i poza imionami umieścić na kartonikach rysunki lub hasła kojarzone z zaproszoną osobą. Kolejnym akcentem dekoracyjnym na przyjęciu urodzinowym mogą być designerskie pudełka na ciastka lub słone przekąski. Warto wykorzystać pojemniki o nietypowej formie. Dekoracje na pudełka można przygotować samodzielnie albo też skorzystać z darmowych szablonów.

Urodziny to szczególny dzień, dlatego przyjęcie powinno być wyjątkowe pod każdym względem. W tworzeniu dekoracji na imprezę warto wykazać się kreatywnością. Świetnym pomysłem jest przygotowanie ozdób wspólnie z całą rodziną.

Udostępnij