galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Porady

Jakie fryzury pasują do twarzy owalnej?

Jakie fryzury pasują do twarzy owalnej?

Twarz o owalnym kształcie uważana jest za najbardziej proporcjonalną. Właśnie z tego powodu fryzjerzy kochają modelować włosy oraz upinać fryzury kobietom, które charakteryzują się owalną twarzą. Również styliści chwalą sobie pracę z posiadaczką owalnej twarzy.

Co charakteryzuje owalną twarz?


Z powodzeniem można wyróżnić aż pięć różnych kształtów twarzy. Dlatego przed rozpoczęciem dobierania najlepiej dopasowanej fryzury należy określić kształt twarzy. Mowa o twarzy trójkątnej, sercowatej, pociągłej, kwadratowej, a także okrągłej.

Czym charakteryzuje się twarz okrągła? Przede wszystkim długość twarzy oraz jej szerokość są zbliżone, natomiast kości policzkowe są słabo zarysowane. I chociaż powszechnie twierdzi się, że kobiety o okrągłych rysach twarzy wyglądają perfekcyjnie w każdej fryzurze, zaleca się wybierać fryzury z grzywką. Nie ma znaczenia czy jest ona zaczesywana na bok, czy układana prosto, gdyż jej celem jest przede wszystkim optyczne skrócenie owalnej twarzy.

Fryzury dobierane do twarzy owalnej


Ponieważ twarz owalna jest najbardziej dostosowana zarówno do fryzur klasycznych, jak i odważniejszych, nasuwa się pytanie, jakie dobrać fryzury do owalnej twarzy? Można również zastanowić się, czy długość włosów odgrywa jakiekolwiek znaczenie w stylizacji.

Otóż, kobiety z owalną twarzą świetnie będą wyglądać zarówno we włosach krótkich, półdługich, jak i długich. W zasadzie nie są one w żaden konkretny sposób ograniczone oprócz wyobraźni osoby modelującej włosy.

W przypadku fryzur krótkich świetnie sprawdzi się cięcie na tzw. zapałkę, jednakże panie o owalnej twarzy wcale nie muszą drastycznie skracać włosów. Wystarczy obcięcie na popularnego boba. W przypadku wybrania krótkich fryzur warto odsłonić linię szczęki oraz delikatne kości policzkowe, które bez wątpienia dodają uroku.

Jeśli panie z owalną twarzą nie chcą ścinać mocno włosów, a średnia długość im odpowiada, z pewnością również znajdą uczesanie odpowiednie dla siebie. Ponadto warto pamiętać, że zarówno loki, jak i fale w przypadku twarzy owalnej są jak najbardziej pozytywnym aspektem dodającym włosom objętości. W przypadku półdługich włosów idealną stylizacją będą wszelkie upięcia włosów, a zatem genialnie sprawdzi się tradycyjny kucyk albo kok. Co więcej, trafnym dodatkiem do tak wykonanej stylizacji będą luźno spływające kosmyki.

Co natomiast w wypadku długich włosów? Po prawdzie długie włosy można potraktować odrobinę na zasadzie stylizacji wykonywanych w przypadku półdługich włosów. Tutaj również sprawdzą się wszelakie upięcia od wysokich koków, poprzez kucyki aż do rozmaitych warkoczy. Nie należy jednak zapominać o grzywce, która w każdej stylizacji może odegrać tak naprawdę kluczową rolę, realnie wpływając na optyczny wygląd twarzy.

Udostępnij