galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Moda

Co mówi o nas ubiór i jak wpływa na nasze samopoczucie?

Co mówi o nas ubiór i jak wpływa na nasze samopoczucie?

Każdego dnia mijamy na ulicy setki osób. I czy tego chcemy czy nie oceniamy je po wyglądzie. Staramy się podkreślać, że „nie szata zdobi człowieka”, ale w pierwszej chwili wyrabiamy sobie opinię właśnie na podstawie wyglądu. Co mówi o nas ubiór?

Jak ubiór wpływa na nasze oceny?

Mijając ludzi na ulicy, poznając nowych znajomych czy zaczynając nową pracę w pierwszej chwili spoglądamy na ubiór osoby, która staje naprzeciwko nas. I natychmiast wyrabiamy sobie o niej opinię. Czy trafną? To się okaże z czasem. Jedno jednak jest pewne – zawsze oceniamy.

Widząc dorosłą osobę w młodzieżowym stroju można przypuszczać, że stara się ona zatrzymać czas. To w latach szkolnych czuła się świetnie, teraz nie umie odnaleźć się w obecnej rzeczywistości.

Kobiety, które preferują styl erotyczny często, wbrew pozorom, nie chcąc uwodzić. Często jest to krzyk rozpaczy, samotnej osoby, która szuka ciepła i miłości. Są to kobiety, które uważają, że wyłącznie ich ciało zasługuje na uwagę.

Zastanawiając się co mówi o nas ubiór warto również przyjrzeć się osobom, które preferują luźne stroje. Najczęściej są to ludzie, którzy potrzebują wolności na każdym kroku. Nie lubią norm, rygorów. Najlepiej czują się w wolnych zawodach.

Osoby, które lubią ciuchy obcisłe często traktują je jak druga skórę. Są to osoby, które potrzebują przytulenia, bliskości. Chłodne traktowanie w dzieciństwie sprawiło, że jako dorośli umieją o uczucie walczyć jedynie poprzez zdobywanie uznania za wykonaną pracę.

Jak ubiór wpływa na nasze samopoczucie?

Każdego dnia podejmujemy decyzję jak dziś będziemy wyglądali. Strój powoduje, że jesteśmy w konkretny sposób odbierani przez innych, ale również bardzo znacząco wpływa na nasze samopoczucie.

Bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie mają kolory. Kobieta, która założy czerwoną sukienkę i szpilki nie tylko będzie postrzegana jako pewna siebie i silna osoba. Będzie czuła się silna i elegancka. Kobieta, która wie, że dobrze wygląda automatycznie podnosi głowę, jej krok staje się sprężysty i zdecydowany. Tak działa strój na naszą świadomość.

Warto pamiętać, że budząc się w złym humorze można go sobie poprawić nakładając odzież w mocnych, energetycznych kolorach. Zieleń, chaber czy żółć dodają pewności siebie i energii.

Utrudnioną sytuację mają osoby, które zobowiązane są do przestrzegania dress codu. Warto jednak pamiętać, że można założyć bluzkę z ciekawszym wzorem, który nie będzie widoczny spod klasycznej marynarki. Dzięki temu dodamy sobie pewności siebie. Nie chodzi o to, by wszyscy widzieli nasz strój. Chodzi o to, by mieć jego świadomość.

Udostępnij