galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

PoradyUroda

Codzienna pielęgnacja cery – jakie kosmetyki wybrać?

Codzienna pielęgnacja cery – jakie kosmetyki wybrać?

W dzisiejszych czasach już nie tylko panie, ale także i panowie dbają o swoją cerę. Wygląd jest bardzo ważny. Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą buzię, to będziemy wyglądać nie tylko piękniej, ale także młodziej. Ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków oraz zabiegi, które powinniśmy regularnie wykonywać. Jakie kosmetyki do cery wybrać? Na czym polega odpowiednia pielęgnacja cery?

Jak dbać odpowiednio o cerę?

Twarz powinna być codziennie pielęgnowana. Przede wszystkim należy rano i wieczorem umyć twarz. Do tego celu warto stosować specjalnych preparatów do mycia twarzy dostosowanych do rodzaju naszej cery. Jeśli nie mamy takich kosmetyków, to wystarczy woda z mydłem. Ważne jest również odpowiednie nawilżenie. Po każdym myciu należy nałożyć odpowiedni krem do twarzy i wokół oczu. Krem powinien być dobrany właściwie do danej osoby i właściwości jej skóry. Raz w tygodniu cera powinna być poddana peelingowi. Należy wybrać peeling drobnoziarnisty, aby nie podrażnić delikatnego naskórka.

Pielęgnacja cery – czego nie wolno robić?

Odpowiednia pielęgnacja cery zapewni nam zdrowy i piękny wygląd. Ważne jest używanie właściwych kosmetyków. Muszą być one odpowiednio dopasowane do rodzaju cery. Producenci oferują również kosmetyki dla pań i panów, dzięki czemu możemy je dobrać ze względu na płeć. Kremy do twarzy powinny być dobrane dodatkowo pod względem wieku. Na każdym opakowaniu jest zawsze napisane, do jakiej cery i dla kogo dedykowany jest dany produkt. Kosmetyki do pielęgnacji cery powinny być wysokiej jakości. Warto postawić na naturalne produkty, które zawierają składniki niepowodujące uczuleń. Unikajmy także opalania, gdyż słońce niekorzystnie wpływa na wygląd i stan cery. Skóra opalona szybciej się starzeje i jest większa możliwość powstania przebarwień.

Jakie kosmetyki do cery używać i gdzie je kupić?

Najlepiej wybierać znane i sprawdzone marki. Każdy produkt powinien być dopasowany do danej osoby. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj cery mamy, to możemy wybrać się do dermatologa, który sprawdzi jakość i oceni stan naszego naskórka. W przypadku problemów skórnych należy używać tylko i wyłącznie produktów dermatologicznych, które pomogą w leczeniu stanów chorobowych. Złe używanie i nienależyte dopasowanie kremu może przynieść odwrotne skutki od zamierzonych. Kosmetyki najlepiej kupować w drogeriach. Lepiej unikać lokalnych bazarów i straganów, na których sprzedawane są kosmetyki niewiadomego pochodzenia. Mogą one niestety doprowadzić do tego, że stan naszej cery ulegnie pogorszeniu, a co gorsza mogą one wywoływać również uczulenie.

Udostępnij