galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Uroda

Codzienne i niecodzienne zabiegi pielęgnujące twarz

Codzienne i niecodzienne zabiegi pielęgnujące twarz

Pielęgnacja twarzy to wbrew pozorom niezwykle ważna sprawa, której nie powinno się bagatelizować. Odpowiednia pielęgnacja wpłynie na wygląd oraz jakość twarzy za kilka bądź kilkanaście lat, kiedy na cofnięcie czasu i jego efektów będzie niestety już zbyt późno. Dlatego warto zabrać się za pielęgnację niezwłocznie.

Elementy pielęgnacji twarzy


Zanim przystąpi się do pielęgnowania skóry twarzy, warto wcześniej zorientować się, z czym w rzeczywistości wiąże się codzienny rytuał. Wszak samo pojęcie pielęgnacji jest stosunkowo ogólnikowo pojmowane. Natomiast podczas codziennego rytuału nie należy pomijać żadnego istotnego kroku. Ważne aby skórę odpowiednio oczyścić, tonizować, odżywić oraz nawilżyć.

Jednakże oprócz codziennego postępowania krok po kroku nie należy zapominać o regularnych czynnościach takich jak peeling czy stosowanie regenerującej maseczki.

Codzienny rytuał


Pierwszym krokiem, o jakim warto pamiętać, jest dokładne oczyszczenie twarzy. Nie zawsze związane jest ono z demakijażem, jednak wieczorem najczęściej jest to czynność powiązana. Oczyszczenie ma na celu pozbycie się nadmiaru sebum, martwego naskórka, a także zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia. Jednak zastosowanie płynu micelarnego to nie wszystko, bowiem twarz należy przeczyścić jeszcze mleczkiem bądź żelem, które pomoże pozbyć się resztek zanieczyszczeń i chemii płyny micelarnego.

Kolejnym etapem jest tonizowanie twarzy. Dlaczego użycie toniku jest ważne? Otóż w trakcie oczyszczania twarzy często zaburzane jest jej pH, natomiast dzięki jej tonizowaniu twarzy pH powraca do właściwych wartości. Co więcej, proces ten spowalnia produkcję sebum.

Następnie czas przejść do odżywienia twarzy, gdyż jest to również ważny etap pielęgnacji. Serum do twarzy powinno mieć działanie antyoksydacyjne oraz wygładzać, ujędrniać i uelastyczniać skórę twarzy. Jednakże na pierwsze efekty trzeba poczekać, gdyż nie będą one dostrzegane po dniu lub dwóch stosowania preparatu.

Dopiero na końcu przychodzi czas na nawilżenie skóry twarz. W tym etapie przyda się odpowiedni krem. I chociaż na rynku nie problem znaleźć ich całą masę, warto sprawdzić jego skład. Krem nawilżający powinien posiadać jak najbardziej naturalny skład. Nie powinno się również zapominać o kremie pod oczy, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna.

Peeling od czasu do czasu


Chociaż ważnym jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy, nie wolno zapominać o zabiegach stosowanych znacznie rzadziej. Peeling pozwoli na skuteczne usunięcie martwego naskórka. Jednakże rodzaj peelingu należy dobrać odpowiednio do cery twarzy.

Usuwanie martwego naskórka to istotna sprawa. Warto zająć się tym przynajmniej raz w tygodniu. Jednakże jeśli po zabiegu skóra zdaje się być zaczerwieniona bądź nadmiernie naprężona, lepiej poszukać innego kosmetyku.

Udostępnij