galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Uroda

Zaczerwienienie twarzy – przyczyny i niwelowanie

Zaczerwienienie twarzy – przyczyny i niwelowanie

Twarz jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Dlatego wszystkie zmiany na skórze mogą być problematyczne, a nawet wywoływać zawstydzenie. Jednakże przyczyn zaczerwienienia twarzy można wymienić multum, jak chociażby wrażliwa cera. Jednakże istnieje kilka sposobów, żeby niwelować zaczerwienienie twarzy.

Przyczyny zaczerwienionej twarzy


Jeśli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, zaczerwienienie twarzy to poniekąd temat na porządku dziennym. Do zaczerwienienia skóry dochodzi wyjątkowo często przy drastycznych zmianach warunków otoczenia, czyli przy zmianach temperatury bądź w reakcji na wiatr.

Jednakże nie zawsze przyczyną zaczerwienionej twarzy jest wrażliwa skóra. Niekiedy problem leży w używanych preparatach pielęgnacyjnych. Niejednokrotnie podrażniają one skórę, wywołując czerwone plamy na skórze. Zdarza się także, że kosmetyk wywoła reakcję alergiczną, która objawia się w postaci czerwonych plam. Dlatego używając nowy preparat, warto przetestować go wcześniej na niewielkim fragmencie skóry, żeby wykluczyć ewentualną alergię.

Zdarza się, że skóra reaguje rumieniami wskutek innych czynników jak spożywanie alkoholu bądź stosowanie innych używek. Czasem źródłem problemu jest jedzenie ostrych, pikantnych potraw. Wtedy wystarczy unikać czynników wywołujących wspomniane reakcje.

Jak niwelować czerwoną skórę?


Chcąc uniknąć czerwonych plam na twarzy, przede wszystkim trzeba zacząć od unikania czynników wywołujących problem. Niestety nie zawsze można ustrzec się wiatru w wietrzny dzień albo silnego słońca, kiedy świeci ono wybitnie mocno. Jednakże zawsze można zmienić kosmetyki używane do pielęgnacji twarzy na takie, które nie będą podrażniać skóry.

Co więcej, warto rozpocząć suplementację witaminową. Witamina C jest szczególnie polecana w przypadku cery naczynkowej, gdyż wzmacnia ona ściany naczyń krwionośnych. Natomiast witamina E zapobiega starzeniu się skóry, co również wpływa na jej wygląd i koloryt.

Domowe sposoby walki z zaczerwienieniem


Jak w przypadku wielu innych dolegliwości, również z zaczerwienieniem twarzy można w prosty sposób walczyć, wykorzystując domowe sposoby.

Maseczka z owsianki jest szczególnie polecana osobom, które uskarżają się na dolegliwości związane z rumieniami czy pajączkami na skórze. Receptura przygotowania maski jest banalnie prosta, gdyż wystarczy wymieszać płatki owsiane z wodą. Gęstą papkę należy nałożyć na miejsca występowania czerwonych plam i pozostawić na około 15 minut.

Okłady z zielonej herbaty to również popularna metoda. Należy zaparzyć kilka torebek herbaty, a następnie w wywarze dokładnie zamoczyć szmatkę bądź mały ręcznik. Tak przyrządzony okład należy nałożyć na twarz na około 10 minut.

Wskazanych sposobów nie trzeba stosować każdego dnia. Warto jednak wybrać którąś metodę i wykonywać ją regularnie przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Udostępnij