galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Lifestyle

Dlaczego sport to zdrowie?

Dlaczego sport to zdrowie?

Sport to zdrowie – to zdanie powtarzane jest jak mantra od wielu, wielu lat. Lekarze, dietetycy, trenerzy personalni, eksperci od zdrowego stylu życia zgodnie twierdzą, że osoby, które prowadzą aktywny tryb życia mają na co dzień więcej energii, mniej chorują i nie mają problemów z zachowaniem dobrej kondycji i szczupłej sylwetki. Warto uprawiać taki sport, który będzie sprawiał wiele przyjemności. Dobrze też mieć kompana, który w razie potrzeby zmotywuje do treningu. Dlaczego sport to zdrowie? Więcej na ten temat poniżej.

Zalety prowadzenia aktywnego trybu życia

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu aż tak bardzo nie propagowano regularnego uprawiania sportu. Jednak trzeba przyznać, iż dawniej społeczeństwo też żyło zupełnie inaczej. Ośmiogodzinny tryb pracy, mniej stresu na co dzień, więcej chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi – to wszystko przyczyniało się do tego, że ludzie chętniej wychodzili pojeździć na rowerze, częściej zimą wyjeżdżali na narty w góry itp. Obecnie trzeba wielu osobom przypominać o tym, że warto uprawiać jakikolwiek sport, byleby choć na chwilę zapomnieć o problemach i stresie, który towarzyszy na co dzień. Wystarczy tak naprawdę wyjść dwa lub trzy razy w tygodni na kort tenisowy z przyjacielem, na rolki z dziećmi lub pobiegać, by oczyścić głowę, by poczuć znaczną różnicę w funkcjonowaniu organizmu.

Sport a zdrowie

Lekarze bardzo często pytają swoich pacjentów, czy uprawiają oni jakikolwiek sport. Jest to bardzo ważne nie tylko u osób, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Dzięki regularnej aktywności fizycznej można pozbyć się złego cholesterolu, zwiększyć pojemność płuc, dotlenić ciało i umysł, wzmocnić mięśnie, polepszyć pracę serca oraz co najważniejsze, polepszyć swoje samopoczucie i zniwelować poziom stresu. Osoby, które systematycznie chodzą na basen, na trening fitness, czy też na poranny jogging nie muszą ograniczać się w jedzeniu i swobodnie raz na jakiś czas mogą pozwolić sobie na ulubiony deser.

Od jakiego sportu najlepiej zacząć?

Jeżeli do tej pory nie uprawiało się żadnego sportu, to też nie można od razu rzucać się na głęboką wodę i trenować przez siedem dni w tygodniu po dwie godziny. Bardzo dobrym pomysłem będzie rekreacyjne uprawianie sportu, czyli znalezienie czegoś, co nie tylko pozwoli ciału poruszać się, ale również da sporo przyjemności. Być może tańce, trening fitness, wyjścia na basen lub wyjścia na ściankę będą doskonałym pomysłem na początek. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się również bieganie. Dystans 5 km dla początkującego biegacza będzie jak najbardziej odpowiedni.

Udostępnij