galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Porady

Jak prawidłowo wykonać makijaż na opadające powieki?

Jak prawidłowo wykonać makijaż na opadające powieki?

Opadające powieki są zmorą wielu kobiet. Przy tego typu schorzeniu oczy wyglądają na mniejsze i zmęczone. Wadą jest nie tylko ograniczone pole widzenia, ale również mało estetyczny wygląd. Na szczęście dzięki umiejętnie wykonanemu makijażowi można rozwiązać ten problem.

Najważniejsze zasady

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby zachować cierpliwość. Wykonanie makijażu na opadające powieki nie jest prostym zadaniem, dlatego też trzeba zdobyć doświadczenie, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Bardzo ważne jest również to, aby postawić na dobrą bazę pod cienie. Wynika to oczywiście z tego, że to właśnie baza zapobiega zbieraniu się cienia w miejscach, w których powieki opadają. Odwiedzając sklep z kosmetykami zwrócić uwagę należy również na cienie do powiek, a dokładniej mówiąc na ich kolorystykę. Na opadające powieki najlepiej nałożyć ciemny matowy cień. Delikatny makijaż oka należy wykonać w taki sposób, aby ruchoma powieka pozostała w jasnej kolorystyce. Dobrym pomysłem jest rozświetlenie odrobiny błysku. Za pomocą zalotki należy delikatnie podkręcić powieki i lekko je wytuszować. Makijaż tego typu doskonale powiększa optycznie oko.

Idealny makijaż na opadające powieki krok po kroku

Pierwszym krokiem jest nałożenie bazy pod cienie na górną powiekę. Następnie cielisty matowy cień należy nałożyć na całą powiekę. Przy makijażu na opadające powieki najlepiej sprawdzi się brązowy matowy cień. Tego typu odcień idealnie pasować będzie na różne okazje. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla kobiet, które wybierają się na imprezę i chcą założyć granatową sukienkę. Odcień najlepiej dobrać nie tyko do swojej karnacji, ale również do koloru oczu. Cień najlepiej rozblendować do połowy górnej powieki ruchomej. Jeżeli wykonujemy makijaż na wieczór to zdecydowanie lepiej postawić na ciemniejszy odcień brązu w zewnętrznym kąciku oka. Jeżeli chodzi o dolną powiekę to należy nałożyć na nią jasny cień, który prowadzić będzie od wewnętrznego kącika do połowy dolnej powieki. Aby uzyskać efekt wypoczętych oczu należy zalotnie podkręcić rzęsy.

Makijaż na opadające powieki dla początkujących

Kobiety, które dopiero rozpoczynają przygodę z makijażem i nie mają dużego doświadczenia powinny postawić na makijaż smoky eyes. W tym konkretnym przypadku cienie najlepiej umieścić w zewnętrznym kąciku, dzięki czemu makijaż będzie zdecydowanie bardziej wyciągnięty na ruchomą powiekę. Przy smoky eyes można podkreślić makijaż za pomocą kreski narysowanej porządnym eyelinerem. Kobiety, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wykonać delikatny makijaż oka mogą skorzystać z pomocy doświadczonej makijażystki.

makijaż na opadajjące powieki 0/1 – poprawiona literówka

Udostępnij