galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Porady

Profilaktyka – czyli jak skutecznie zapobiegać infekcjom intymnym?

Profilaktyka – czyli jak skutecznie zapobiegać infekcjom intymnym?

Infekcje intymne to częsty problem współczesnych kobiet. W zależności od przyczyny infekcji można je łatwo wyleczyć lub jedynie zaleczyć. Z tą druga sytuacją mamy do czynienia w szczególności infekcji o podłożu grzybiczym – mają one charakter nawrotowy. Kolejnym zachorowaniom sprzyja silny stres, zmęczenie ale również niewłaściwa dieta czy stosowanie kosmetyków wywołujących podrażnienia. Czy poza tradycyjną farmakoterapią można sobie jakoś pomóc w walce z nawracającymi infekcjami intymnymi?

Profilaktyka infekcji intymnych

W różnego rodzaju publikacjach pojawia się wiele zaleceń dotyczących profilaktyki infekcji intymnych. Przede wszystkim warto stosować dedykowane higienie intymnej kosmetyki i nosić bawełnianą bieliznę. Niektóre źródła podają również, że infekcjom grzybiczym sprzyja nadmierna ilość cukru w diecie, spożywanie serów pleśniowych czy antybiotykoterapia prowadzona bez osłony p/grzybiczej. Profilaktyką w tym wypadku będzie odpowiednia dieta.

Innym sposobem zapobiegania infekcjom jest stosowanie preparatów dopochwowych – Pereł Księżniczki. 

Perły Księżniczki jako profilaktyka nawrotów zakażeń intymnych

Perły Księżniczki to produkt, którego rodowód wywodzi się z Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Perła to w istocie tampon wykonany z cienkiej bawełnianej otoczki, w środku którego znajduje się mieszanka ziołowa. Skład tej mieszanki bazuje na tradycyjnych recepturach stosowanych od wieków. Zioła wykorzystane w zestawie mają szerokie działanie, dzięki czemu wykorzystywane są wspomagająco w terapii i profilaktyce zakażeń intymnych.

Perły Księżniczki Fohow szczególnie polecane są w przypadku nawracających zakażeń grzybiczych, z którymi tradycyjna medycyna raczej sobie nie radzi. Tymczasem Perły Księżniczki nie tylko mają właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, ale również skutecznie przywracają stan równowagi w środowisku pochwy i to właśnie ten aspekt w głównej mierze odpowiada za skuteczność profilaktyczną.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej warto też zauważyć jeden z najcenniejszych jej skarbów, to jest cordyceps.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij