galaserwis.pl

Blog w tematyce mody, urody i stylizacjach

Porady

Profesjonalny peeling – czy warto z niego skorzystać?

Profesjonalny peeling – czy warto z niego skorzystać?

Przy pielęgnacji skóry warto zadbać nie tylko o oczyszczenie i nawilżenie, ale również o złuszczenie martwego naskórka. W tym ostatnim zadaniu pomóc może profesjonalny peeling, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się co daje peeling i czy w rzeczywistości warto skorzystać z jego olbrzymiego potencjału.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje peelingu?

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście klasyczny peeling mechaniczny. W tym konkretnym przypadku martwy naskórek usuwany jest za pomocą odpowiednich substancji ściernych. Mowa tutaj między innymi o kryształkach diamentu albo o kryształkach korundu. Pamiętać należy o tym, aby osoby o delikatnej i wrażliwej skórze korzystały z mniej inwazyjnych zabiegów. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa peeling enzymatyczny, który jest zdecydowanie najmniej inwazyjny. W tym konkretnym przypadku złuszczenie skóry odbywa się za pomocą specjalnych enzymów. Nowością na rynku jest peeling chemiczny. Na półkach sklepowych dostępne są specjalne kwasy owocowe, dzięki którym można przeprowadzić profesjonalny peeling ciała.

Co daje peeling?

Największym atutem peelingu jest to, że doskonale odżywia on i oczyszcza skórę głowy. Z dobrodziejstwa peelingu powinny skorzystać przede wszystkim te osoby, które raz na zawsze chcą zapomnieć o dokuczliwym swędzeniu. Dużym zainteresowaniem cieszy się nie tylko peeling skóry, ale również profesjonalny peeling włosów. Dzięki zabiegowi na włosy można rozwiązać problem z przetłuszczającymi się włosów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że peeling głowy przyśpiesza również porost włosów. Jeżeli istnieje taka możliwość to peeling skóry głowy warto wykonać przynajmniej raz w tygodniu.

Jak w rzeczywistości działa peeling?

Jak wspomniano powyżej peeling usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki, które znajdują się na zewnętrznej warstwie naskórka. Dzięki systematycznemu peelingowi można odblokować ujścia gruczołów łojowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można zapobiec powstawaniu zaskórniaków. Po profesjonalnym peelingu skóra jest idealnie przygotowana do przyjęcia kremów i balsamów. Wynika to oczywiście z tego, że składniki zawarte w kosmetykach zdecydowanie lepiej wchłaniane są przez skórę. Peeling zwiększa produkcję nowych komórek, dlatego też zdecydowanie szybciej się one regenerują. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że systematyczny peeling pozytywnie wpływa na koloryt skóry. Najlepiej zabieg wykonać przez nałożeniem samoopalaczy.

Udostępnij